EN
Apie mus Įmonės politika Įgyvendinti projektai DUK Nuorodos Kontaktai
ĮMONĖS VEIKLA:
STATINIŲ PROJEKTŲ EKSPERTIZĖS
STATINIŲ EKSPERTIZĖS
TEISMINĖS STATYBŲ EKSPERTIZĖS
PROJEKTAVIMAS
STATYBOS PROJEKTŲ VALDYMAS
STATYBŲ TECHNINĖ PRIEŽIŪRA
INŽINERINĖS KONSULTACIJOS
DUK
   Kas yra pastatų energinio naudingumo sertifikavimas ir kaip jis atliekamas?

Pastatų energinio naudingumo sertifikavimas, tai reglamentuotas procesas, kurio metu nustatomas pastato energijos sunaudojimas, įvertinamas pastato energinis naudingumas priskiriant pastatą energinio naudingumo klasei ir išduodamas pastato energinio naudingumo sertifikatas.
Sertifikavimas atliekamas pradedant nuo duomenų apie sertifikuojamą pastatą surinkimo. Turint reikiamus duomenis (pastato projektą, konstrukcijas, duomenis apie šildymo sistemą ir kt.), LR Aplinkos ministerijos aprobuota programa atliekami skaičiavimai, nustatant pastato metines energijos sąnaudas. Pagal gautą kvalifikacinį rodiklį pastatas priskiriamas atitinkamai energinei klasei nuo A (aukščiausia klasė, kuri nurodo energiškai labai efektyvų pastatą) iki G (žemiausia klasė, kuri nurodo energiškai neefektyvų pastatą). Atlikus skaičiavimus išduodamas sertifikatas.

   Ar galima atlikti buto energinio naudingumo sertifikavimą?

Taip, galima.
 
Pagal Statybos įstatymo  papildymo įstatymą (2005 m. lapkričio 17 d. Nr. X-404) nuo 2009 m. sausio 1d. energinio naudingumo sertifikatas yra privalomas parduodant ar išnuomojant pastatus/pastato dalis (butus, kitos paskirties atskiro naudojimo patalpas).
 
Kai reikalingas buto ar kitos paskirties atskiro naudojimo patalpų energinio naudingumo sertifikatas, galimi šie variantai:
1. galima naudoti jau turimą viso pastato, kuriame yra parduodamos/nuomojamos patalpos, sertifikatą,
2. galima naudoti jau turimą tokio paties buto, esančio tame pastate, sertifikatą,
3. nesant sertifikatų, nurodytų aukščiau, galima atlikti sertifikavimą butui ar kitos paskirties atskiro naudojimo patalpoms.

   Turiu konfliktinę situaciją su plastikinių langų gamintojais ir montuotojais.

Klausimas: Yra Alytaus eksperimentinio namų gamybos kombinato karkasinis namas, statytas prieš ~20 metų. Namo pirmas aukštas apmūrytas per vieną plytą (plytos mūsų manymu atlieka tik apdailinę funkciją). Jame sudėti standartiniai tarybinio“ tipo langai, panašūs į tuos, kurie yra daugiabučiuose. Jei langų yra daugiau nei vienas, jų tarpe yra „brūselis“. Aš spėju, kad tie „brūseliai“ yra karkaso dalis ir jų nupjauti negalima. Taigi, nusprendėme senus langus pasikeisti plastikiniais. Kreipėmės į firmą, kurios atstovas išmatavo langų angas ir pagal tuos matmenis buvo pagaminti langai visam namui. Atvežus langus paaiškėjo, kad jie yra per dideli matuotojas angas matavo tikėdamasis, kad už plytų dar yra erdvės langų užleidimui. O erdvės nėra, nes iš karto eina „brūselis“. Firma sumontavo dvejus langus vienos dalies ir dviejų dalių. Montuojant minėtus langus, „brūseliai“ buvo nupjauti (vienu atveju šoniniai, kitu atveju šoniniai +vidurinis). Pamatęs, kaip yra montuojamas dviejų dalių langas, kitų langų neleidau montuoti, kad nebūtų pažeistos namo konstrukcijos. Firmos buvo paprašyta, kad būtų pagaminti tokie nauji langai, kurie telpa“ tarp „brūselių“. Pradžioje jie sutiko, tačiau vėliau persigalvojo ir teigia, kad mes patys kalti, nes sutikome su matmenimis. Ar galite pagelbėti tokioje situacijoje?
Atsakymas: Išpjovus vertikalius karkasinio statinio „brūselius“ gali būti susilpninta statinio sienų nešamoji galia ir pastovumas, reikia pasitikslinti kokia „brūselių“ funkcija numatyta projekte. Problemą galima spręsti įrengiant papildomą sustiprinimą aprėminant angas.

   Kokia orientacinė kaina individualiame name Vilniaus raj. sumontuotų laiptų, nešančios konstrukcijos ekspertizės (problemos: nehorizontalios pakopos, per didelė vibracija)?

Ekspertizės kaina kiekvienu, nors ir iš pirmo žvilgsnio panašiu atveju, yra labai skirtinga, nes priklauso nuo to, kokio lygio ekspertizę reikia atlikti. Kartais į tokį klausimą galima atsakyti tik nuvykus apžiūrėti objekto.
Todėl, kad galėtume konkrečiai atsakyti į šį (ar panašų) klausimą, mums reikia daugiau informacijos. Prašome susisiekti su mumis nurodytu telefono numeriu arba sutartu laiku atvykti į biurą.
Kiekvienu atveju, prieš atliekant ekspertizę, sudarome ekspertizės rangos sutartį ir laikomės įsipareigojimų.

   Kokias paslaugas teikia jūsų įmonė?

Įmonės teikiamų paslaugų spektras yra labai platus: nuo projekto detalaus įvertinimo, planų parengimo iki statybų organizavimo.

Jūsų klausimas mums
Vardas, Pavardė
El. paštas
Klausimas
 
 
UAB “Darbasta”
Švarioji g. 34-3,
LT-11302 Vilnius
Tel.: +370 5 2409619
Faks.: +370 2 409618 darbasta@darbasta.lt
by Paprastai.lt